کاربرد نوروفیدبک در اختلالات LD و ADHD/ تهران/از1397/04/27تا 1397/04/28

کاربرد نوروفیدبک در اختلالات LD و ADHD

والدین این کودکان اغلب از رفتار نامناسب، پرخاشگری، بی‌دقتی و بی‌توجهی در مورد تکالیف مدرسه، بی‌نظمی و بی‌قراری کودکان خود شکایت دارند. بي توجهي، تكانشگري و بيش فعالي نسبت به همسالان، سه ويژگي اصلي AD/HD هستند. کودكي كه دائماً حواسش از تكليف پرت مي‌شود، معمولاً داراي كمبود توجه است. تظاهرات باليني اين كودكان عبارت است از خطاهاي بي‌دقتي، ناديده گرفتن و حذف جزئيات، اشكال در روابط اجتماعي و عزت نفس پايين. مبتلايان به  AD/HD بدون اينكه منتظر دستور انجام عملی بمانند، خيلي سريع به موقعيتها پاسخ مي دهند. اين افراد ممكن است نتوانند به عواقب منفي، مخرب يا حتي خطرناك رفتارهاي خود توجه كنند. لذا به نظر مي رسد كه اين کودکان، زياد اقدام به فعاليت‌هاي مخاطره آميز غير ضروري مي‌كنند. مسموميت‌ها و صدمات اتفاقي در كودكان مبتلا به AD/HD متداول است.

براي كودكان مبتلا به AD/HD منتظر نوبت بازي ماندن يا در صف ماندن بسيار سخت و مشكل است. آنها در عملكرد كاري شان تلاش كمي كرده و خيلي زود از كاري كه به نظرشان خسته‌کننده مي آيد، دست مي كشند. حرف ديگران را قطع كردن و پراندن پاسخ‌هاي بدون تأمل به سوالات ديگران، امري شايع است. برداشت افراد عادي از اين كودكان به صورت افرادي با خويشتن داري ضعيف، روده دراز، مسئوليت ناپذير، ناپخته يا كودك صفت، تنبل، و كاملاً گستاخ مي باشد

برای دانلود فایل PDF سرفصلهای دوره کاربرد نوروفیدبک در اختلالات LD و ADHD کلیک کنید

سرفصلهای دوره کاربرد نوروفیدبک در اختلالات LD و ADHD

 روز اول

ADHD/LD Basics ( Clinical and cognitive functioning Assessment in ADHD/LD Neuropsychology of ADHD/LD; Neurofeedback as an add-on intervention in ADHD/LD)

مفاهیم پایه ADHD/LD (ارزیابی بالینی و عملکردی،یافته های نوروسایکولوژی، کاربرد نوروفیدبک به عنوان یک مداخله درمانی)

ADHD/LD assessment (Behavioral measures and scales; QEEG; Continues performance tests (IVA, T.O.V.A)

روشهای ارزیابی در اختلالات ADHD/LD (مقیاسهای رفتاری، نقشه مغزی و آزمونهای بررسی عملکرد پیوسته مانند IVA و TOVA

EEG and QEEG findings in ADHD and LD

یافته های EEG و نقشه مغزی در اختلالات بیش فعالی/کم توجهی و ناتواناییهای یادگیری

Selection of appropriate cases for Neurofeedback in ADHD/LD

نحوه انتخاب مراجعین مناسب دارای اختلال بیش فعالی/کم توجهی یا ناتوانی یادگیری برای درمان با نوروفیدبک

EEG-based comprehensive assessment ( How to perform impedance check and two channel assessment; Computing Attention index in different ages; Swingle indexes)

ارزیابی جامع براساس سیگنالهای EEG (ارزیابی دو کاناله، نحوه محاسبه شاخص توجه برای سنین مختلف، نحوه محاسبه شاخصهای سوینگل

روز دوم

ADHD Protocols (Lubar's Protocols; Lynda Kirk's Protocols; Amen's Protocols; Thompson Protocols)

پروتکل های ADHD (پروتکل لوبار؛ پروتکل کیرک؛ پروتکل ایمن؛ پروتکل تامپسون)

LD protocols (Amplitude training, Coherence training, Z Score Training)

پروتکلهای اختلال یادگیری (درمان از طریق تغییر آمپلیتیود امواج؛ درمان با استفاده از شاخصهای کوهرنس و نمرات استاندارد)

Additional technology-based treatments (Cognitive Rehabilitation, memory enhancement method)

آشنایی با سایر مداخلات مبتنی بر تکنولوژی (بازتوانی شناختی؛ تمرینات حافظه کاری)

Final notes (Other adjacent treatments such as PMP, Paaryad, and etc.; How to design an effective treatment plan; Follow up and other considerations

جمع بندی(سایر مداخلات درمانی مانند آموزش فرزند پروری و پاریاد؛ نحوه طراحی پلن درمانی مناسب و جامع؛ پیگیری درمان و سایر ملاحظات بالینی)

به کلیه شرکت کنندگان در این دوره آموزشی، مدرک مرکز تخصصی پارند و همچنین مدرک مشترک دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و مرکز پارند ارائه خواهد شد.

در تصویر زیر می توانید نمونه ای از مدرکی که پس از گذراندن دوره ارائه خواهد شد ببینید. ارائه مدرک منوط به حضور فرد در کلیه مباحث آموزشی است و نباید سقف غیبت فرد از حد مجاز عبور کند.

adhd

تصویرنام و نام خانوادگی مدرسرزومه
دکتر مسعود نصرت آبادی

برای دریافت رزومه کلیک کنید

  نشانی: تهران، جردن(بلوار آفریقا)، نبش خیابان ناصری، پلاک 2، طبقه چهارم

چاپ

ثبت نام در دوره ها از طریق سایت مرکز پارند (learn.paarand.org) و به صورت آنلاین و یا تماس با واحد آموزش مرکز به شماره تلفن 88776400 داخلی 1 امکان پذیر است.

در صورت استفاده از تخفیف دانشجویی، ارائه اصل گواهی اشتغال به تحصیل و یا کپی کارت دانشجویی معتبر، در شروع دوره الزامیست.

دوره عمومی (مقدماتی) نوروفیدبک پیش نیاز هر یک از دوره های پیشرفته و تخصصی محسوب می گردد. گذراندن دوره QEEG پیشنیاز دوره ERP است (نورولوژیست ها و همچنین سایر افراد در صورت ارائه مدرکی دال بر کار کردن با EEG، از این بند مستثنا می باشند).

شرکت در دوره پردازش سیگنال (EEGLab و ERPLab) نیازمند آشنایی فرد با EEG و ERP است. در صورتی که دوره عمومی در موسسه دیگری به جز پارند گذرانده شده باشد، برای شرکت در دوره پیشرفته و یا تخصصی شرکت در آزمون تعیین سطح الزامیست. این آزمون یک هفته پیش از آغاز دوره ها برگزار می گردد

داوطلبین می بایست تحصیلات خود را در یکی از رشته های روانشناسی، روانپزشکی، نورولوژی، پزشکی، کاردرمانگری، پرستاری و یا دیگر رشته های مرتبط با حوزه سلامت گذرانده باشند (ثبت نام دانشجویان بلامانع است).

ارائه کپی مدرک تحصیلی برای اخذ مدرک دوره الزامی است.

ساعت شروع و اتمام دوره ها، چهار شنبه ها ساعت 14 الی 19 و پنج شنبه ها و جمعه ها  8 صبح الی 16 می باشد

انصراف خود را به واحد آموزش اعلام نمایند، پس از کسر 10% از مبلغ مابقی عودت داده می شود. در صورتی که 24 ساعت قبل از شروع دوره اعلام انصراف نمایند، پس از کسر 50% از مبلغ مابقی عودت داده می شود، در غیر این صورت وجه واریز شده مسترد نخواهد گردید.

حداکثر میزان مجاز غیبت در دوره های آموزشی برای دوره های 3 روزه 5 ساعت و برای دوره های 2 روزه 3 ساعت می باشد.

تهیه رایانه های شخصی (لپ تاپ) از شرایط شرکت در دوره و بر عهده هر یک از شرکت کنندگان است.

توجه

دوره هـای نوروفیدبک و بیوفیدبک با سخت افــزار شــرکت Vilistus و نـرم افـزار Biosees بـرگزار میــگردد. دوره QEEG با سخت افــزار Medicom ونرم افزار Encephalan و Neuroguide برگزار میگردد.
لطفا قبل از ثبت نام ابتدا قوانین و مقررات مرتبط با ثبت نام را مطالعه فرمایید ، برای مشاهده قوانین و مقررات اینجا کلیک کنید.

مرکز پارند

پارند به عنوان اولین مرکز تخصصی توانمندسازی انسان، فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرده است. زمینه اصلی فعالیت های این مرکز، نوروساینس و کاربردهای تخصصی و عام آن به ویژه با محوریت توانمندسازی انسان می باشد. پارند با تکیه بر متخصصان با تجربه و با تخصص های گوناگون روانشناسی، مهندسی پزشکی و نوروساینس، سعی دارد در تولید و بکارگیری دانش، خدمات و فناوریهای مبتنی بر نوروساینس پیشگام بوده و خدمات خود را با قیمت مناسب و کیفیت بهینه در اختیار گروه‍های سنی و علمی مختلف قرار دهد.

تماس باما

  • واحد آموزش: تهران، جردن(بلوار آفریقا)، نبش خیابان ناصری، پلاک 2، طبقه چهارم
  • تلفن: 88776400
  • واحد درمان و نوروسایکوتراپی:تهران، سهرودی شمالی ، خیابان خرمشهر ، پلاک 34 ، طبقه اول
  • تلفن: 88524024
  • ایمیل:info@paarand.org
  • Hotline: 647-507-1376
بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…