تحریک پالس زوجی

تحریک مغناطیسی فراجمجمه ای با پالس زوجی (Paired-pulse TMS)

 

در این روش دو پالس منفرد با فاصله زمانی کم از یکدیگر ارائه می شود. هر پالس می تواند به ناحیه ای مشترک از قشر مغز و یا به ناحیه ای دیگر وارد شود. با استفاده از این روش می توان ارتباطات کارکردی نواحی قشر مغز را بررسی کرد.

در پاردایم های پالس زوجی، تاثیرات قشری پالس اول (اصطلاحا به آن پالس شرطی[1] می گویند) از طریق تغییرات ایجاد شده در تاثیرات پالس دوم (اصطلاحا به آن پالس آزمون[2] می گویند) ، سنجیده می شود.

تاثیرات هر دو پالس به مناطق قشری گیرنده تحریک، شدت هر کدام و مدت زمان بین ارائه پالسها بستگی دارد.

از تحریک پالسی زوجی می توان برای بررسی نسب تهییج/بازداری قشری در آزمودنی های نرمال استفاده کرد.

پروتکل های پالس زوجی به دو دسته "بین نیمکره ای" و "درون نیمکره ای" تقسیم می شوند. این پروتکل ها می توانند جنبه تهییجی و یا بازدارنده داشته باشند (جداول 2 و 3)

در جدول زیر مثالهایی از کاربردهای مختلف Single-Pulse TMS آورده شده است.

 

[1] . conditioning

[2] .test

مرکز پارند

پارند به عنوان اولین مرکز تخصصی توانمندسازی انسان، فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرده است. زمینه اصلی فعالیت های این مرکز، نوروساینس و کاربردهای تخصصی و عام آن به ویژه با محوریت توانمندسازی انسان می باشد. پارند با تکیه بر متخصصان با تجربه و با تخصص های گوناگون روانشناسی، مهندسی پزشکی و نوروساینس، سعی دارد در تولید و بکارگیری دانش، خدمات و فناوریهای مبتنی بر نوروساینس پیشگام بوده و خدمات خود را با قیمت مناسب و کیفیت بهینه در اختیار گروه‍های سنی و علمی مختلف قرار دهد.

تماس باما

  • واحد آموزش: تهران، جردن(بلوار آفریقا)، نبش خیابان ناصری، پلاک 2، طبقه چهارم
  • تلفن: 88776400
  • واحد درمان و نوروسایکوتراپی:تهران، سهرودی شمالی ، خیابان خرمشهر ، پلاک 34 ، طبقه اول
  • تلفن: 88524024
  • ایمیل:info@paarand.org
  • Hotline: 647-507-1376
بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…