انواع بیوفیدبک

الكترومايوگراف ElectroMyoGraph

در اين روش از تعدادي الكترود براي اندازه‌گيري پتانسيل عمل ماهيچه استفاده مي‌شود. اين پتانسيل‌هاي عمل تنش عضلاني را موجب مي‌گردند. ورزشكار با مشاهده عيني تنش به وسيله EMG، ادراك آن بصورت ذهني را فرا مي‌گيرد و در نتيجه مي‌آموزد كه آن را كنترل كند. به اين ترتيب EMG به عنوان يك تكنيك Relaxation مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

دمافيدبك(بیوفیدبک حرارتی) Thermometer Feedback

يك مقاومت گرمايي (ترميستور) به انگشت يا بافت پشت شخص متصل شده و دماي بدن او را اندازه‌ مي‌گيرد. به دليل ارتباطي كه بين افت دماي بدن و احساس استرس وجود دارد، دماي پايين بدن نشانه اين است كه بايد ريلكسيشن را آغاز نمود.

پاسخ الكتريكي پوست Galvanic skin Response

جريان الكتريكي بسيار ضعيفي در پوست وجود دارد كه افراد قادر به درك آن نيستند. هرچه فرد از نظر هيجاني برانگيخته‌تر باشد، فعاليت غدد عرقي بيشتر خواهد بود. وجود عرق روي پوست مقاومت الكتريكی پوست را كاهش داده و باعث افزايش جريان الكتريكي خواهد شد. ورزشكاران از اين دستگاه جهت كاهش بي‌قراري و اضطراب قبل از مسابقات بهره مي‌برند.

بيوفيدبك تنفسي

اين وسيله نرخ و حجم دم و بازدم را در نواحي مختلف مانند تنفس شكمي و تنفس سينه‌اي اندازه‌گيري كرده و فيدبك مي‌دهد. به اين ترتيب فرد از وضعيت تنفس خود آگاه شده و آن را تنظيم مي‌كند. معمولا هنگام‌ اضطراب ريتم تنفس و حجم آن دچار تغيير مي‌گردد و برعكس آن با كنترل ريتم مي‌توان اضطراب و استرس را كنترل كرد.

مرکز پارند

پارند به عنوان اولین مرکز تخصصی توانمندسازی انسان، فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرده است. زمینه اصلی فعالیت های این مرکز، نوروساینس و کاربردهای تخصصی و عام آن به ویژه با محوریت توانمندسازی انسان می باشد. پارند با تکیه بر متخصصان با تجربه و با تخصص های گوناگون روانشناسی، مهندسی پزشکی و نوروساینس، سعی دارد در تولید و بکارگیری دانش، خدمات و فناوریهای مبتنی بر نوروساینس پیشگام بوده و خدمات خود را با قیمت مناسب و کیفیت بهینه در اختیار گروه‍های سنی و علمی مختلف قرار دهد.

تماس باما

  • واحد آموزش: تهران، جردن(بلوار آفریقا)، نبش خیابان ناصری، پلاک 2، طبقه چهارم
  • تلفن: 88776400
  • واحد درمان و نوروسایکوتراپی:تهران، سهرودی شمالی ، خیابان خرمشهر ، پلاک 34 ، طبقه اول
  • تلفن: 88524024
  • ایمیل:info@paarand.org
  • Hotline: 647-507-1376
بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…