دوشنبه, 26 مرداد 1394 10:35

امواج مغزی

نام‌گذاري امواج مغزي براساس باند فركانس آنهاست. دلتا به امواج 5/0 تا 4 هرتز اطلاق مي‌شود. به امواج 4 تا 8 هرتز، تتا، 8 تا 12 هرتز آلفا، 12 تا 15 هرتز، SMR، و 13 تا 21 هرتز بتا گفته مي شود. دقت داشته باشيد كه امواج EEG مخلوطي از چند باند فركانس مختلف هستند كه تغيير شكل داده‌اند و براي تحليل‌هاي بعدي، كمي گشته‌اند. علاوه بر اين، اگرچه مي‌توان سيگنال EEG را به باندهاي فركانس متفاوت تجزيه كرد، اما همه آن‌ها جزئي از يك مجموعه پويا هستند كه به صورت هماهنگ كار مي‌كنند. بنابراين، با وجود اينكه خصايص رفتاري و شناختي معين با باند فركانس خاصي مرتبط هستند، اما ارتباط بين فراواني‌ها در مناطق ديگر مغز هستند كه رفتارهاي پيچيده‌ را ايجاد مي‌كنند. غلبه هر يك از اين امواج معمولاً با حالات رواني خاصي در ارتباط است. در جدول 2-2، هريك از اين امواج، دامنه آنها و حالات رواني مرتبط آورده شده است.

 

مرکز پارند

پارند به عنوان اولین مرکز تخصصی توانمندسازی انسان، فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرده است. زمینه اصلی فعالیت های این مرکز، نوروساینس و کاربردهای تخصصی و عام آن به ویژه با محوریت توانمندسازی انسان می باشد. پارند با تکیه بر متخصصان با تجربه و با تخصص های گوناگون روانشناسی، مهندسی پزشکی و نوروساینس، سعی دارد در تولید و بکارگیری دانش، خدمات و فناوریهای مبتنی بر نوروساینس پیشگام بوده و خدمات خود را با قیمت مناسب و کیفیت بهینه در اختیار گروه‍های سنی و علمی مختلف قرار دهد.

تماس باما

  • واحد آموزش: تهران، جردن(بلوار آفریقا)، نبش خیابان ناصری، پلاک 2، طبقه چهارم
  • تلفن: 88776400
  • واحد درمان و نوروسایکوتراپی:تهران، سهرودی شمالی ، خیابان خرمشهر ، پلاک 34 ، طبقه اول
  • تلفن: 88524024
  • ایمیل:info@paarand.org
  • Hotline: 647-507-1376
بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…